1. ← wykładowcy

dr inż. Grzegorz Grodner

Zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania prowadzę od 2009 roku. Studentom przekazuję wiedzę praktyczną i ukierunkowaną na wyzwania jakie stawia przed grafikiem rynek pracy.

Początkujących grafików uczę obsługi programu Adobe Photoshop, który jest narzędziem wykorzystywanym do wszelkiego typu projektów graficznych: w stopniu podstawowym podczas rysowania cyfrowych kompozycji i przetwarzania ich za pomocą setek opcji programu, a także w zaawansowanym stopniu pomagającym stworzyć wymyślne fotomanipulacje.

Swoje zainteresowania i umiejętności z zakresu projektowania publikacji internetowych przekazuję w trakcie kilku kolejnych kursów. Tworzenie architektury informacji, planowanie użyteczności, projektowanie interfejsów .

W parze z projektowaniem grafiki internetowej idzie także jej implementacja. W dziedzinie tej rozwijam się samodzielnie, studiując języki programowania takie jak HTML, CSS i JS. Studentom przekazuję kluczowe zagadnienia dotyczące tego tematu, pomagam rozwiązywać napotkane problemy, zmuszając tym samym umysły grafików do nieco bardziej ścisłej pracy i znajomości technologii tworzenia stron z poziomu kodu, co niezwykle rozwija pojęcie o całości procesu tworzenia witryn WWW.

I wreszcie projektowanie interfejsów i użyteczności aplikacji mobilnych – temat rozwijający się niezwykle dynamicznie a jednocześnie dotyczacy niemal każdego z nas na co dzień. Nieskończona ilość możliwości i pomysłów do zrealizowania w obrębie posiadanych przez nas małych urządzeń to także ogromne pole do popisu w zakresie, zarówno projetkowania graficznego, jak i planowania interaktywności projektu na poziomie człowiek-komputer. Zagadnienia te zgłębiłem w swojej dysertacji pt. "Rola interfejsów aplikacji mobilnych w procesach komunikacji z użytkownikiem" w trakcie seminarium doktoranckiego na kierunku Nauka o Mediach, za które otrzymałem tytuł doktora w 2021 roku.

Łączenie tych wszystkich zagadnień i przekazywanie ich studentom to ogromne wyzwanie. Mimo to nie pamiętam kiedy ostani raz pracowałem – uczenie jest moją pasją.

prof. Fox

Karierę Pomocnika Dydaktycznego na Uczelni rozpoczął w 2017 roku. Po cichu i z dostojeństwem uczestniczy w zajęciach, pozuje do rysunków w pracowni Rysunku i Malarstwa, niestrudzenie pilnuje, żeby mgr inż. Pan nie zgubił się i przede wszystkim swoim obliczem przypomina o tym, że świat to nie tylko praca i nauka...

Do głównych obowiązków Fox'a należy: witanie studentów wchodzących do sali, węszenie kto właśnie je kanapkę i śledzenie procesu konsumpcji, stawanie w poprzek strategicznych ciągów komunikacyjnych i rozweselanie nawet największych ponuraków. Z racji swojej wrodzonej odpowiedzialności i pracowitości wszystkie te czynności wykonuje w ciągu 20% czasu spędzanego na Uczelni.

Pozostałe 80% przesypia pod biurkiem.
Chcesz studiować grafikę komputerową w WIT? przejdź do strony rekrutacji