1. ← wykładowcy

dr inż. Magdalena Mirkowicz

Pamiętam, kiedy powiedziałam mamie, że chcę zostać web designerem. Piętnaście lat temu było to dość... “egzotyczne” zajęcie. Z perspektywy czasu nie dziwię się, że mocno przerażona i zadziwiona, zapytała “Dziecko, ale jak Ty z tego wyżyjesz?”. W wieku 16 lat pierwszy raz uruchomiłam Photoshop'a — i tak to się zaczęło!

Jestem absolwentką kierunku Informatyka Stosowana na WIT, gdzie skończyłam także Zarządzanie Strategiczne. Ukończyłam także seminarium doktoranckie na kierunku Nauki o Mediach.

Przez wiele lat pracowałam jako web designer w warszawskich agencjach interaktywnych. Jestem indywidualistką, dlatego ponad cztery lata temu zdecydowałam się zająć budowaniem własnej marki i... Dziś prowadzę jednego z najpopularniejszych blogów kreatywnych, na którym poruszam temat projektowania, pokazuję czytelnikom jak pozbyć się nudy oraz sprawić, żeby życie stało się inspirujące i pełne dobrej energii. W 2016 oraz 2017 roku znalazłam się w rankingu najbardziej wpływowych osób w branży, którą jest blogosfera. Doświadczenie zdobywałam (i wciąż zdobywam!) współpracując z największymi markami z kraju i zagranicy. Wśród nich znalazły się m.in. Canon, Tchibo, Citi Bank, Microsoft, Tefal, Wedel, Pekao S.A., tołpa oraz wiele innych.

Na kierunku Grafika WIT prowadzę zajęcia z obsługi programu Adobe Photoshop, który jest moim ulubionym narzędziem do tworzenia grafiki. Uwielbiam wprowadzać studentów w magiczny świat pikseli i pokazywać, że Photoshop to program, który nie ma żadnych ograniczeń, poza wyobraźnią! A i ta ma na naszej uczelni pole do popisu.

Dzielenie się doświadczeniem zawodowym jest moją ogromną pasją, dlatego jako web designer i content designer prowadzę również przedmioty związane z projektowaniem grafiki dla internetu. Od użyteczności produktów interaktywnych do Internetu i na urządzenia mobilne, przez projektowanie graficzne layoutów stron internetowych oraz aplikacji mobilnych i desktopowych, newslettery, kreatywny kontent na strony WWW, po grafiki do mediów społecznościowych.

W wolnym czasie analizuję litery, szczególnie ich wyświetlanie na monitorach, a także w różowych okularach przemierzam świat (zwykle na moim różowym rowerze) albo tworzę fotomontaże.

Jeśli chcecie lepiej mnie poznać i zobaczyć moje prace, odwiedźcie moją stronę: mypinkplum.pl

Chcesz studiować grafikę komputerową w WIT? przejdź do strony rekrutacji