×
o nas ranczo okolica kontakt
ranczo

wierzcho
wiska

ranczo1 ranczo2 ranczo5 ranczo6
ranczo4
dalej
my
my2

cześć!

Miło nam, że tu zaglądasz. Jesteśmy Agata i Robert i chętnie oprowadzimy Cię po przecudnych roztoczańskich terenach. Z zamiłowania do folkloru stworzyliśmy nasz drugi dom, oazę spokoju. Na codzień mieszkamy na Śląsku, ale to właśnie tutaj - w Wierzchowiskach - bije nasze serce.

o nas

ranczo

Znajdziesz u nas wiele drewna. Odnowione meble, pomalowane w tradycyjnych kolorach - tak jak dawnej. Niebieskie okna, białe ławy, fioletową, pachnącą lawendą szafę. Gliniane naczynia z okolicznych manufaktur, wiszące na płocie. Prawda, że uroczo?

A jak będziesz głodny, to ugościmy Cię pierogami podanymi w starej drewnianej dzierży, pieczonym ciastem z kaszy gryczanej albo plastrem miodu.

kon okno garnek ul
kuchnia schody taras rogi

okolica

Nasze Ranczo otoczone jest przecudną przyrodą. Dookoła znajdziesz stawy, las oraz źródło rzeki, w której możesz zanurzyć zmęczone spacerem stopy. Z naszego tarasu mozesz słuchać koncertu żab, podpatrywać czaple lub kąpiące się łabędzie, a czasem wyląduje na pobliskiej szosie bocian. Ta niepozorna wieś jest idealną bazą wypadową na piesze i rowerowe wycieczki.

sanna

Dwór Sanna. Restauracja i winnica mieszcząca się w odrestaurowanym dworku pamiętającym czasy Powstania Styczniowego.

rzeka

Żródło rzeki Sanna. Idaelne miejsce na odpoczynek oraz przyjeny spacer.

garnki

Łążek Garncarski to idealne miejsce dla miłośników prawdziwego rzemiosła, można tu zakupić piękne gliniane naczynia.

pola

Okoliczna przyroda, malownicze pagórki to idealne miejsce na spacer. Zwłaszcza latem wśród krzaków malin, aronii i porzeczek.